BLOG | PRZEWODNICY IVBV | GALERIA | KONTAKTNapisz do nas! Website in englishivbv


Swoją przygodę ze wspinaniem zacząłem 15 lat temu. Od tego momentu przebyłem długą drogę. Na początku były skałki podkrakowskie, potem Tatry, Alpy by w końcu dotrzeć w góry Azji, Ameryki Południowej i Północnej. By być bliżej gór przeprowadziłem się do Austrii, gdzie mieszkam wraz z żoną od blisko 10 lat. W kraju tym poznałem, co to skitouring i jazda na nartach w świeżym puchu poza przygotowanymi trasami. Poznałem wiele górskich zakątków Austrii, ale również góry Włoch (Południowy Tyrol), Szwajcarii czy Francji.

W roku 2012 zdałem egzaminy kwalifikacyjne na międzynarodowy kurs przewodników wysokogórskich IVBV w Austrii. Jest to organizacja zrzeszająca przewodników z ponad 20 krajów na całym świecie. W lipcu 2014 zakończyłem pierwszy etap kursu, zostałem aspirantem i od tego czasu mogę już wykorzystywać wiedzę zdobytą na kursie w praktyce, prowadząc ludzi na szczyty alpejskie czy to latem czy zimą.

Realizacja górskich marzeń nierozłącznie wiąże się z odpowiednim przygotowaniem. Nie chodzi tylko o zadbanie o nasza dobra kondycje, lecz przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa podczas planowanych tur. W naszej zabieganej codzienności nie zawsze starcza nam na to czasu, czasem brakuje również niezbędnych umiejętności. W takim wypadku kontakt z przewodnikiem wysokogórskim jest najlepszym rozwiązaniem.

Zdobycie Mont Blanc, Matterhornu czy Grossglocknera to Twoje marzenie, jednak nie czujesz się na tyle pewnie, by sam zaplanować wyjście? A może uwielbiasz jazdę w świeżym puchu, tylko nie wiesz, gdzie go znaleźć? A może myślisz o kilkudniowej wycieczce skiturowej, jednak trudno ocenić Ci warunki lawinowe i chciałbyś podszkolić się w tym temacie? Jeśli odpowiedz, na któreś z powyższych pytań była pozytywna, skontaktuj się ze mną;)

Kontakt
rysiuadam@gmail.com
+43 676 7085277
+48 503 105454


Mój zestaw fitnessowymont blanc powder


ferraty      Magdalena Drózd & Adam Ryś 2007  rysiuadam@gmail.com